Zjazd szkół im. Jana Pawła II województwa podkarpackiego

13161799_1115846658476998_5271184781057889243_o

13 maja 2016 roku reprezentanci naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym, wzięli udział w I Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II województwa podkarpackiego, który odbył się w Tyczynie. W tym pionierskim wydarzeniu brali uczniowie trzecich klas naszego gimnazjum wraz z opiekunami księżmi Stanisławem i Rafałem. Spotkanie miało swój początek przy gimnazjum tyczyńskim noszącym także imię naszego świętego Patrona. Następnie w pochodzie udaliśmy się do kościoła, aby uczestniczyć we mszy. Przewodniczył jej biskup rzeszowski Jan Wątroba, który w kazaniu, jako naoczny świadek, wspominał 13 maja 1981 roku – dzień zamachu na papieża Jana Pawła II. Po modlitwie w takim samym pochodzie wróciliśmy do szkoły na mały poczęstunek i spotkanie z zespołem „Wyrwani z niewoli”. Koncert stał się świadectwem nawrócenia muzyków i ukazania nam wartości życia i codziennych wyborów.

Dziękujemy Dyrekcji Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tyczynie za miłe przyjęcie i za doświadczenie wspólnoty.

Do następnego spotkania!