SZKOLNY KONKURS WIEDZY O USA

aaa212

W piątek, 24 listopada, odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych. W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjum oraz klasy czwartej szkoły podstawowej. Zwyciężczynią konkursu została Oliwia Stępień z klasy 3b. Łukasz Tryka z 3b i Łukasz Łukasiewicz z 3a zdobyli II miejsce ex aequo, natomiast Małgorzata Bidas i Adrian Sulowski z 3b – miejsce III. Uczniowie klasy czwartej – Kamil Surowaniec i Piotr Wójs – otrzymali wyróżnienia za osiągnięcie bardzo dobrego wyniku w tym konkursie. Konkurs został poprzedzony lekcjami tematycznymi o Stanach Zjednoczonych – uczniowie oglądali prezentacje, filmy, tworzyli prace projektowe, rozwiązywali quizy i zagadki dotyczące tego kraju. Poza tym nauczycielki języka angielskiego zorganizowały konkurs plastyczny pt. „Symbole Stanów Zjednoczonych”. Najlepszą pracę plastyczną wykonała Natalia Kiszka z klasy 4a i została zwyciężczynią konkursu.

bty