Święto Szkoły

W dniach 18-23 października w naszym gimnazjum odbywały się uroczystości poświęcone naszemu patronowi – Janowi Pawłowi II i X rocznicy nadania szkole imienia tego wielkiego Polaka.

Inauguracją obchodów była uroczysta Msza Święta w Bazylice p.w. Matki Bożej Królowej Polski, w której udział wzięli nasi uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Dnia 23 października odbyła się uroczystość poświęcona Janowi Pawłowi II – montaż słowno – muzyczny oraz pasownaie uczniów klas pierwszych na gimnazjalistów.

Uczniowie otrzymali „czapki żakowskie”, zrobiono też pamiątkowe zdjęcia. Zebrani na tej uroczystości częstowali się także „wadowickimi kremówkami”.

Zamknięciem obchodów X-lecia nadania szkole imienia Jana Pawła II było wspólne wyjście do kina na film pt. „Karol – papież, który został człowiekiem”.