Baśniowe spotkanie

basnie

15 marca nasi uczniowie z klasy czwartej pod opieką pani Ludmiły Tworek i pana Ernesta Łacha wzięli udział w zajęciach na temat baśni w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej pani bibliotekarka omówiła  cechy charakterystyczne baśni, bohaterów, którzy w nich występują, a także powiedziała o utworach z tego gatunku, które szczególnie warto poznać. W drugiej części natomiast uczniowie rozwiązywali różne zadania, w których trzeba się było wykazać znajomością treści danego utworu i odpowiedzieć na pytania o autora i tytuł.

Dzięki temu spotkaniu uczniowie przypomnieli sobie wiele baśniowych historii i dowiedzieli się nowych rzeczy, które na pewno przydadzą się na lekcjach w szkole.

basn