Wyślij pączka do Afryki!

Paczek2018baner

W sercu Afryki pracuje 11 misjonarzy kapucynów z Krakowa. W Republice Środkowoafrykańskiej trwa wojna, a misjonarze są często jedynymi obrońcami nękanych ludzi. Wokół misji gromadzą się uciekinierzy, przede wszystkim kobiety z dziećmi. W szkołach misjonarze mają pod opieką setki niedożywionych dzieci.

Równowartość  jednego Twojego pączka (2 zł) to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Lubisz pączki? Podziel się nimi z dziećmi w Afryce. Cele tegorocznej akcji to pomoc głodującym dzieciom, budowa szkół, przedszkola, studni i kaplic.  Sfinansowane zostaną też operacje dla osób niesprawnych ruchowo, dzięki czemu będą mogły żyć samodzielnie.

Podczas trwania rekolekcji pedagog szkolna wraz z harcerkami z 7SDH „Tarnina” będą zbierały datki na pomoc dla dzieci w Afryce. Kwota, o którą prosimy, to równowartość pączka, którego w czasie Wielkiego Postu można sobie odmówić.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w tę akcję!!!

Paczek2018baner