Dzień Świętego Patryka

19 marca już po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Uroczystość została przygotowana przez uczniów naszej szkoły oraz nauczycielki języka angielskiego: p. Agnieszkę Matusiak,  p. Sylwię Szczupaj i p. Izabelę Idec. Goście mieli okazję obejrzeć pokazy tańca celtyckiego w wykonaniu uczniów zerówki, klasy pierwszej i czwartej szkoły podstawowej oraz uczennic z gimnazjum. Wszystkie tańce zostały przygotowane przez panią Barbarę Napierałę. Poza tym uczniowie z zerówki i klasy pierwszej zaśpiewali piosenkę „Zazielenię swe marzenia”, a uczennice Julia Paterek i Agnieszka Łazanowska wykonały utwór w języku angielskim. Były też inne atrakcje: quiz o Irlandii, kącik malowania twarzy, fotobudka, loteria fantowa, w czasie której można było wygrać pamiątki z Irlandii oraz słodycze. Na koniec odbyła się degustacja typowych irlandzkich ciast i ciasteczek przygotowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Oprócz tego zostały wręczone nagrody laureatom czwartkowego Konkursu Wiedzy o Irlandii. Nagrodzone osoby to: Anna Hołobut (3 miejsce), Oliwia Stępień (2 miejsce) oraz Łukasz Tryka (1 miejsce). Wręczono też nagrody za konkurs plastyczny na temat Irlandii: wyróżnienia dla Kacpra Mikosia z zerówki, Nataszy Domańskiej z klasy pierwszej oraz główną nagrodę za zwycięstwo w konkursie dla Patryka Kochowskiego z klasy czwartej.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15