DZIEŃ OTWARTY

We wtorek, 24 kwietnia, odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty dla przyszłych uczniów oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych. Był on okazją do poznania szkoły oraz przyszłych wychowawców. Dzieci wspólnie z rodzicami obejrzały prezentację, wzięły udział w zabawach integracyjnych, wykonywały prace plastyczne, zwierzątka z balonów, malowały buzie i grały w różnego rodzaju gry dydaktyczne. Mogły także zobaczyć, jak działa tablica multimedialna i pobawić się ze Squlą. Po wspólnych zabawach wszyscy chętnie zawitali do naszej kawiarenki na coś słodkiego. W środę nauczyciele i uczniowie przygotowali wiele atrakcji dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych, którzy chcieliby uczyć się w naszej szkole od września 2018 r. Na zwiedzających czekało planetarium, pokazy z chemii i fizyki, warsztaty kaligraficzne (pisanie gęsim piórem), quiz historyczny – rozpoznaj literę średniowieczną, występy artystyczne, salon gier logicznych, gry i zabawy leksykalne z języka angielskiego i niemieckiego. Na sali gimnastycznej odbył się pokazowy trening przeprowadzony przez pana Artura Lebiodę. Poza tym można było spróbować pysznych ciast w kawiarence artystyczno – literackiej oraz angielskich deserów przygotowanych przez klasę 2B.