Współpraca z CEZ-em uwieńczona sukcesem

Dnia 15 grudnia 2015 roku w Centrum Edukacji Zawodowej odbył się finał I powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej pod hasłem „Jak to jest zrobione”. Konkurs został zorganizowany przez Tarnobrzeską Specjalną Strefę Ekonomiczną EURO-PRAK Wisłosan.

Współorganizatorem konkursu był CEZ oraz Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli, natomiast partnerami konkursu byli: Powiat Stalowowolski, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, lokalni przedsiębiorcy.

Z pięciu kategorii tematycznych uczniowie naszego gimnazjum wygrali trzy – zajmując I-sze miejsca.

• Dawid Wawrzyk, uczeń klasy III a – I miejsce w branży mechanicznej – „Aluminiowa felga samochodowa – jak to jest zrobione?”
  • Łukasz Pilipczuk, uczeń klasy III a – I miejsce w branży technologii materiałowej – „Morska instalacja wydobycia ropy naftowej – jak to jest zrobione?”
  • Michał Skrzat, uczeń klasy III a – I miejsce w branży samochodowej – „Układ jezdny samochodu – jak to jest zrobione?”

Laureaci otrzymali bardzo cenne nagrody – tablety, a szkoła pomoce dydaktyczne do zajęć technicznych.
W konkursie wzięli też udział Jakub Jurkowski i Jakub Zięba, też uczniowie klasy III a.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!
Do konkursu uczniów przygotował pan Grzegorz Bojarski – nauczyciel zajęć technicznych i informatyki.

Celem konkursu była:

• promocja kształcenia zawodowego,
  • zdobycie przez uczniów gimnazjów wiedzy na temat lokalnego rynku pracy oraz możliwości wyboru przyszłego zawodu,
  • popularyzacja realizacji bloków kształcenia zawodowgo technicznego,
  • zainteresowanie uczniów gimnazjów szeroko rozumianą techniką,
  • promocja działań na rzecz programu uczę się, studiuję i pracuję w miejscu zamieszkania,
  • rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji.