Spotkanie z autorem książek dla dzieci

24 października uczniowie z klasy trzeciej i czwartej wzięli udział w spotkaniu autorskim, które odbyło się  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli, z panem Tomaszem Trojanowskim, autorem popularnych i nagradzanych książek dla dzieci, w tym cyklu „Kocie historie”.
Na początku spotkania uczestnicy obejrzeli bajkę „Plastuś w nowoczesnym świecie”, która została zrealizowana przez dzieci uczestniczące w warsztatach animacji poklatkowej.
Następnie pisarz opowiadał o swoim dzieciństwie, czyli jak to się stało, że zainteresował się książkami, które z nich miały na niego największy wpływ, a także zachęcał dzieci do uważnego obserwowania rzeczywistości, ponieważ te obserwacje uczą poznawać świat. Gość odpowiadał również na pytania uczniów.
Na zakończenie wszyscy chętni mogli kupić książki i otrzymać autograf. Opiekunami uczniów była pani Małgorzata Majdanik, wychowawczyni klasy trzeciej, i pan Ernest Łach z biblioteki szkolnej.

20191024_11091420191024_11182120191024_112636