slide_1

11 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji klasy: IIa, IIIa, IVa, Va, VIa i VIb uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych z panią pedagog Agnieszką Rodziewicz.
Uczniowie rozmawiali o korzyściach i zagrożeniach wynikających z korzystania z tego medium. Porządkowali stwierdzenia prawdziwe i fałszywe związane z używaniem Internetu. Zdecydowali między innymi, że planowanie różnych zajęć po szkole chroni przed za długim siedzeniem przed komputerem, że nawet realizowanie swojego hobby w Internecie wymaga kontrolowania czasu, jaki się tam spędza, że nie należy robić tego kosztem snu, który jest bardzo ważny dla naszego rozwoju. Uczniowie zgodzili się również ze stwierdzeniem, że gry on-line mogą być rozrywką w wolnym czasie wtedy, gdy stosujemy się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, która mówi, że dzieci do dwunastego roku życia mogą korzystać z ekranów do 1 godziny dziennie.
Następnie uczniowie zastanawiali się, w jaki inny niż siedzenie przy komputerze sposób można spędzać czas samemu/z koleżankami, kolegami/rodziną. Podczas gry w kalambury przedstawiali swoje pomysły.
Po tym, jak uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, ile było energii i zabawy, nasuwa się wniosek, że można fajnie i ciekawie spędzać czas wolny poza Internetem.