Wyniki międzyklasowego konkursu ze znajomości lektur

IMG_20210602_091215

W maju w bibliotece szkolnej odbył się  międzyklasowy konkurs ze znajomości lektur, w którym wzięli udział uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich.
W klasie pierwszej lekturą, na podstawie której uczniowie pisali test, była książka „Pilot i ja” A. Bahdaja, w klasie drugiej – „Cudaczek – Wyśmiewaczek” J. Duszyńskiej, a w klasie trzeciej – „O psie, który jeździł koleją” R. Pisarskiego. Maksymalnie można było uzyskać dwanaście punktów. Oprócz miejsc, które przyznano uczniom na podstawie poprawności odpowiedzi i czasu napisania testu, brana była pod uwagę również suma punktów uzyskana przez klasę, dzięki czemu można było wskazać, która z nich zdobyła większą liczbę punktów i które miejsce zajęła w rywalizacji międzyklasowej. Wyniki konkursu wyglądają następująco:

Klasy pierwsze:
1 miejsce – Natalia R. (komplet 12 punktów)
2 miejsce – Hubert K. (11 punktów)
3 miejsce – Julia M. (11 punktów, ale ze względu na czasu napisania testu 3 miejsce)

Klasy drugie:
1 miejsce – ex aequo Iga M. i Małgorzata R. (10 punktów)
2 miejsce – Wojciech J. (10 punktów, ale ze względu na czasu napisania testu 2 miejsce)
3 miejsce – ex aequo Jakub M. i Agata M. (9 punktów)

Klasy trzecie:
1 miejsce – Izabela J. (komplet 12 punktów)
2 miejsce – ex aequo Krzysztof N. i Hanna K. (11 punktów)
3 miejsce – Aleksy D. (10 punktów)

Podsumowanie:

klasy pierwsze:
1 miejsce – klasa 1 a (32 punkty)
2 miejsce – klasa 1 b (19 punktów – jedna osoba nie wzięła udziały w konkursie z powodu choroby)

klasy drugie:
1 miejsce – klasa 2 a (29 punktów)
2 miejsce – klasa 2 b (27 punktów)

klasy trzecie:
1 miejsce – klasa 3 a (33 punkty)
2 miejsce – klasa 3 b (28 punktów)

Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

(EŁ)

IMG_20210602_091215