PART_1635499255952

29 października odwiedził naszą szkolę niezwykły gość. Był nim najmłodszy w Polsce, bo zaledwie 16-letni autor dwóch książek, Mateusz Cetnarski.
Mateusz mieszka w Stalowej Woli, gdzie jest uczniem drugiej klasy liceum. Na spotkaniu opowiedział o książkach, które napisał: „Bright: W otchłani kłamstw” i „Feel Alive”, a także o tym, jak powstawały i o czym są. (Ta pierwsza to powieść fantasy, gatunek, który od lat cieszy się dużym powodzeniem wśród czytelników w różnym wieku).
Młody pisarz zachęcał słuchaczy do rozwijania swoich zainteresowań. Mówił, jak ważne jest, aby mieć w życiu pasję i że aby spełniać marzenia, trzeba niestrudzenie dążyć do tego i wierzyć, że się uda.
Po spotkaniu do Mateusza ustawiła się długa kolejka po książki i autografy. Autor zaciekawił słuchaczy przemyśleniami na różne tematy. Przemyślenia te zabrzmiały tym wiarygodniej, że wypowiedział je niewiele starszy od naszych uczniów młody człowiek, który pokazał, że jeśli się czegoś bardzo chce, można naprawdę dużo!
(EŁ)

PART_1635499262691PART_1635499255952