„Klasa w kuchni”

Czwartoklasiści wydali książkę! I to książkę niebanalną, bo kucharską. „Klasa w kuchni” to projekt, jaki zrealizowaliśmy w ramach programowych zajęć z języka polskiego. Uczniowie klas czwartych naszej szkoły uczyli się, jak pisać przepisy. Aby forma ta lepiej się utrwaliła, każdy miał okazję stworzyć własną stronę z książki kucharskiej. Finalnie udało nam się wydać dzieło, gdzie czwartoklasiści dzielą się z innymi swoimi ulubionymi przepisami na potrawy słodkie i słone. W „Klasie w kuchni” znajduje się 29 przepisów, nad którymi pracowało 31 uczniów. Książka liczy ostatecznie 52 strony.
W ubiegłym tygodniu twórcy zorganizowali stoisko, na którym każdy uczeń i nauczyciel naszej szkoły mógł dostać książkę kucharską wraz z dodatkowym bonusem w postaci słodkości wykonanych przez samych autorów. Część zebranej przy okazji kwoty zasili „pulę nagrodową” w konkursach przedmiotowych z języka polskiego, jakie czekają na nas w przyszłym roku szkolnym.
Wszystkim czwartoklasistom gratulujemy kreatywności 😊 Liczmy na to, że projekt „Klasa w kuchni” uda nam się kontynuować w przyszłych latach!