Booktalking, czyli pięć minut o książce

smart

30 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli odbył się Powiatowy konkurs czytelniczy pod nazwą Booktalking, czyli pięć minut o książce. Konkurs składał się z dwóch kategorii wiekowych: pierwsza przeznaczona była dla uczniów z klas 1-4, drugą natomiast reprezentowali uczniowie z oddziałów 5-8. W pierwszej grupie z powodu choroby dwojga uczniów wystąpiła tylko jedna osoba z naszej szkoły. Była nią Lena K. z klasy 3 a. W drugiej natomiast pokazali się: Oliwia J., Maciej K. i Julia M. (wszyscy z klasy 5).
Nasi uczniowie zaprezentowali następujące książki:

• Lena – „Hania Humorek” M. McDonald
  • Oliwia – powieści z cyklu „Wojownicy” E. Huntera
  • Maciej – „Hej, Jędrek” R. Skarżyckiego i T. L. Leśniaka
  • Julia – „W pustyni i w puszczy” H. Sienkiewicza

Uczniowie musieli się wykazać nie tylko bardzo dobrą znajomością treści książki, ale także przełamać wstyd i pokonać stres. W auli bowiem zgromadziło się blisko pięćdziesięciu uczestników konkursu. Oprócz nich obecni byli również organizatorzy i opiekunowie uczniów – zarówno nauczyciele, jak i rodzice. Wszyscy nasi uczniowie, biorąc to pod uwagę, wypadli bardzo dobrze, a Oliwia i Maciek pokazali całkiem udaną grę aktorską. Największe uznanie w ocenie jurorów zdobył Maciek, który za swój występ otrzymał dyplom z wyróżnieniem i nagrodę książkową. Lena, Oliwia i Julia także otrzymały dyplomy i książki.
Organizatorem konkursu była Biblioteka Pedagogiczna w Stalowej Woli we współpracy ze szkołą, w której odbył się konkurs.
(EŁ)

smart