Zawody sportowe w marcu i kwietniu

zd5

Z nadejściem wiosny rozpoczęliśmy rywalizację sportową w lekkiej atletyce, grach drużynowych i gimnastyce. Do Zarzecza koło Jarosławia na wojewódzkie zawody w gimnastyce dziewcząt pojechały: Martyna Stępień, Iga Michel, Dominika Karnat, Kasia Peitzmeier i Wiktoria Starzak. Dziewczynki brały udział w trzech konkurencjach – ćwiczeniach na macie, na ławeczce gimnastycznej i skoku przez kozła. Wszystkie pięknie wykonały swoje  ćwiczenia.

W zawodach brało udział 90 dziewczynek ze szkół podstawowych województwa podkarpackiego. W klasyfikacji drużynowej dziewczynki zdobyły  11   miejsce, natomiast najlepszy wynik indywidualnie zdobyła Martyna Stępień – w wieloboju 12 miejsce.

W marcu braliśmy również udział w biegach przełajowych. Największą grupę w tych biegach stanowili uczniowie klasy Vc. Na podium stanęła: Weronika Chub i Ania Czuba. Chłopcy również zdobyli wysokie lokaty.

Z powiatowych biegów  przełajowych do rejonu zakwalifikowała się Weronika Chub i Ania Czuba. Do zawodów  wojewódzkich zakwalifikowała się Weronika Chub zdobywając  przełajowym biegu indywidualnym II miejsce. W przełajowych biegach Grand Prix o Puchar Starosty Stalowowolskiego Weronika Chub zajęła 1 miejsce a Ania Czuba 3 miejsce.

Dzieci młodsze brały udział w zawodach ,,Siatkówki  na wesoło.’’