Wyniki etapu półfinałowego Wielkiej Ligi Czytelników

PART_1711358553181

Od października do marca chętni uczniowie z klas 1-8 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie pn. Wielka Liga Czytelników. Konkurs przeznaczony był dla trzech grup wiekowych: klas 1-3, 4-6 i 7-8.
W pierwszym etapie szkolnym uczniowie mieli do przeczytania pięć książek, na podstawie których uzupełniali pięć testów. Aby je zaliczyć, trzeba było uzyskać minimum 80 punktów na 100 możliwych. Ci, którzy zdobyli potrzebną liczbę punktów, w etapie półfinałowym, który się odbył w połowie marca w bibliotece szkolnej, samodzielnie pisali test ze znajomości książki wybranej przez organizatorów dla odpowiedniej grupy wiekowej. Ostatecznie spośród kilkunastu uczestników do etapu finałowego przeszło troje uczniów z klas trzecich (w nawiasie klasa i liczba zdobytych przez ucznia punktów na 100 możliwych punktów do zdobycia):

Przemek (klasa 3b) – 99 pkt., Nikolas (klasa 3c) – 90 pkt., Tosia (klasa 3b) – 81 pkt.

Wszyscy uczestnicy konkursu, którzy ukończyli etap szkolny i wzięli udział w teście półfinałowym, otrzymali dyplomy, zakładki do książek i oceny celujące.
(EŁ)
PART_1711358553181