Dzień postaci z bajek

20181105_092041
W dniu 5 listopada w naszej szkole uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten czas był wspaniałą okazją, aby przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów, którzy bawią, uczą i pomagają poznać prawdę o życiu, a także rozwijać zainteresowania czytelnicze. Na dzieci przebrane za  ulubione postacie bajkowe czekało mnóstwo atrakcji. Za namową Królowej Bajek wyruszyły w niezwykłą podróż czarodziejskim dywanem i przeżyły niezapomnianą przygodę. Rozwiązywały quizy bajkowe i uczestniczyły w zabawach ruchowych przy muzyce. Odgadywanie tytułów bajek, rozpoznawanie bajkowych obrazków nie stanowiło problemu. Dzieci przygotowały plakaty swoich ulubionych bohaterów. Prace były piękną ozdobą sal w tym szczególnym dniu. Na koniec czekał na nich królewski poczęstunek – pyszne babeczki. Dzieci bawiły się doskonale.