Dzień Świętego Patryka

IMG_2244

19 marca już po raz czwarty obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Uroczystość została przygotowana przez uczniów naszej szkoły oraz nauczycielki języka angielskiego: p. Agnieszkę Matusiak,  p. Urszulę Nowak-Kędziorek oraz p. Anetę Żukowicz. Goście mieli okazję obejrzeć pokaz tańca celtyckiego w wykonaniu uczennic klasy piątej, które przygotowywała pani Barbara Napierała. Poza tym uczniowie z zerówki, klas pierwszych i drugiej zaśpiewali piosenkę „Zazielenię swe marzenia”, a uczennica Julia Skoczylas z klasy 3B gimnazjum wykonała utwór w języku angielskim. Były też inne atrakcje: quiz o Irlandii, kącik malowania twarzy, fotobudka, loteria fantowa, w czasie której można było wygrać pamiątki z Irlandii oraz słodycze. Irlandzki skrzat leprechaun rozdał wszystkim złote monety na szczęście. Na koniec odbyła się degustacja typowych irlandzkich ciast i ciasteczek przygotowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Oprócz tego zostały wręczone nagrody laureatom poniedziałkowego Szkolnego Konkursu Wiedzy o Irlandii oraz konkursu plastycznego pt. „Symbole Irlandii”.

1-32-35-27-28-29-110-111-113-11718IMG_2248IMG_2256