CCF12122022_00000

Finał Szlachetnej Paczki za nami. Dziękujemy z całego serca nauczycielom, uczniom i ich rodzicom za włączenie się w przygotowanie „paczki” dla Pani Katarzyny. Ta wspaniała, bezinteresowna postawa pokazuje ile Dobra, Ciepła i Empatii jest w naszej społeczności szkolnej.

Pragniemy się z Państwem podzielić relacją wolontariusza ze spotkania z Panią Katarzyną przy wręczeniu „paczki”:

Gdy zadzwoniłam do pani Katarzyny poinformować ją o tym, że znalazł się dla niej Darczyńca, kobieta nie mogła w to uwierzyć i ogromnie się ucieszyła. Kilka dni przed Weekendem Cudów zadzwoniłam do niej, żeby powiedzieć jej, że przyjedziemy w sobotę z paczkami. W sobotę, gdy tylko zwolnił się wóz strażacki zaczęliśmy razem ze strażakami i innymi wolontariuszami pakować prezenty do wozu. Zadzwoniłam do pani Katarzyny i powiedziałam, że już wyjeżdżamy. Serdecznie i z niecierpliwością powiedziała, że na nas czeka. Razem ze mną i trzema strażakami zaczęliśmy nosić paczki. Patrząc na ilość paczek kobieta nie mogła uwierzyć, że tak dużo ich jest. Powiedziała mi też, że nigdy w życiu nie otrzymała od nikogo aż tylu prezentów. Pani Katarzyna przy rozpakowywaniu pierwszej paczki rozpłakała się widząc ilość nowych ubrań jakie dostała. Zostawiłam ją i powiedziałam aby otworzyła kolejne paczki. Pani Katarzyna przy drzwiach powiedziała mi, żebym podziękowała serdecznie Darczyńcy, chociaż brak jej słów, żeby opisać swoją wdzięczność. Po Weekendzie Cudów zadzwoniłam do niej zapytać się jak podobała się jej reszta paczek i co w nich znalazła. Pani Katarzyna opowiedziała mi o tym, że spędziła cały dzień i następny na rozpakowywaniu paczek. A w nocy z ogromu wrażeń kobieta nie mogła spać tak bardzo się z tego cieszyła. Miała takie wrażenie, że to wszystko było tylko pięknym snem i chodziła w nocy do drugiego pokoju sprawdzać czy, aby na pewno jej paczki nie zniknęły. Najbardziej pani Kasi podobała się nowa kuchenka gazowa, którą otrzymała od Darczyńcy oraz książki. Trzy kluczowe potrzeby zostały spełnione, a ponadto pani Kasia dostała dużo więcej prezentów.
CCF12122022_00000