Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością

16 maja w bibliotece miejskiej odbyło się przesłuchanie uczniów biorących udział w konkursie „Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością”. Konkurs zorganizowany został przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Melchiora Wańkowicza i Publiczną Szkołę Podstawową nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli.
Wzięli w nim udział także nasi uczniowie: Hubert i Kacper z klasy 3a oraz Emilia (2a) i Adam (2b), którzy ładnie się zaprezentowali przed komisją i innymi uczestnikami.
A każdy z nich miał za zadanie przeczytać dwa wiersze łamiące języki, wymagające poprawnej wymowy i wyraźnej artykulacji. Pod uwagę brane były również m.in.: płynność, technika i tempo czytania, mimika, kontakt wzrokowy z odbiorcą, radzenie sobie z tremą.
Na kilka dni przed rozdaniem nagród i dyplomów, które odbędzie się 30 maja w bibliotece miejskiej, szkoły zostaną poinformowane o wynikach.
(EŁ)